Zakładanie ogrodów Białystok, przy stawach Marczukowskich

Zakładanie ogrodów Białystok, stawy Marczukowskie

Jesienna pogoda sprzyja sadzeniu roślin, których tym razem organizujemy niemałe ilości.

129 drzew, 695 krzewów i ponad 7 tysięcy roślin bylinowych – to właśnie nasz cel na najbliższe dni! A to jeszcze nie wszystko – siejemy również 2480 metrów kwadratowych kolorowych łąk kwietnych.

Wszystko to z okazji ostatniego etapu odbudowy stawów przy ul. Marczukowskiej, który wykonujemy na podstawie przedstawionego nam projektu.

Nasadzenia

Zaplanowane nasadzenia mają charakter naturalistyczny i składają się w dużej mierze z gatunków, które możemy odnaleźć na siedliskach łąkowych.
Posadziliśmy już wiele ciekawych roślin owocowych między innymi takich jak malina właściwa czy jeżyna arktyczna. Na rabatach znajdą się także miododajne, pożyteczne byliny produkujące nektar dla owadów, a nawet gatunki o właściwościach zielarskich np. krwawnik.

Zieleń pełni funkcje rekreacyjne i krajobrazowe

Warto wspomnieć o dużej wartości ekologicznej tego rodzaju przestrzeni w mieście. Pełni ona nie tylko funkcje rekreacyjne i krajobrazowe, ale ma duży wpływ na miejscowy mikroklimat i faunę.

To w takich miejscach schronienie znajduje ptactwo i zwierzęta, które zazwyczaj nie radzą sobie w trudnych miejskich warunkach.

Nasadzona roślinność zwiększy bioróżnorodność wokół stawów jednocześnie podnosząc walor estetyczny krajobrazu.

Zapraszamy nad stawy Marczukowskie

Zachęcamy do spaceru i wypoczynku przy Stawach Marczukowskich. Na to, żeby obejrzeć nasadzenia w pełnej okazałości będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Przez najbliższy czas będziemy natomiast pielęgnować urządzaną przez nas zieleń i dbać o to, by dopełniała ten obiekt o dużych wartościach przyrodniczych. Oto przykład realizacji naszej usługi, jaką jest zakładanie ogrodów Białystok.

zakładanie ogrodów Białystok