Projektowanie ogrodów Białystok – zielone ściany

Projektowanie ogrodów Białystok. Zielona ściany, czyli ogrody we wnętrzu

Ściany zieleni to znany motyw z naszych ogrodów przydomowych, parków i innych przestrzeni publicznych. Firma Proogród oferująca projektowanie ogrodów Białystok uwzględnia takie ciekawe elementy krajobrazu tworzące efektowne rozwiązania w przestrzeni.

Ogród w biurze w biurze

Taki ogród zielony można zaaranżować również wewnątrz naszego biura czy nawet we własnej sypialni, ciesząc się efektem niezależnie od pory roku.

Ogrody wertykalne zachwycają odbiorców kreując niezwykły nastrój w pomieszczeniu. Zielone ściany przypominają obrazy. Rozmieszczone na nich rośliny różniąc się od siebie kolorem i fakturą tworzą malownicze mozaiki i wprowadzają element dzikiej natury w chłodne mury pomieszczeń.

Ściany zieleni dziełem sztuki

Oprócz tego, że są one żywymi dziełami sztuki, mają jeszcze wiele innych praktycznych korzyści, które zachęcają ich do posiadania. Po pierwsze, zielone ściany to naturalny filtr w naszym domu. Oczyszczają one powietrze z zanieczyszczeń, w tym groźnych dla zdrowia toksyn i tworzą swoisty mikroklimat w zamkniętych pomieszczeniach. Takie ogrody zmniejszają stres i poprawiają samopoczucie. Sprawiając wrażenie, że jesteśmy bliżej natury uspokajają i zmniejszają napięcie, które związane jest z naszymi codziennymi obowiązkami. Kojąco działa na nas również sam kolor zieleni. Żywe ściany mogą służyć jako nietuzinkowy element wnętrza wyciszający pomieszczenie. Skutecznie tłumią hałas zza ściany, na której są zamontowane.
Te i wiele innych zalet posiadania zielonej ściany możemy docenić szczególnie w przypadku, gdy na co dzień spędzamy czas w zanieczyszczonym, hałaśliwym i pełnym napięcia środowisku miejskim.

Konstrukcja ściany zieleni w projektach ogrodów

Konstrukcja takiej zielonej ściany może być rozwiązana na różne sposoby a jej dobór zależny jest od rodzaju i wielkości pomieszczenia.

Wykorzystując nowe i skuteczne technologie (np. system automatycznego nawadniania) możemy z powodzeniem stworzyć obiekt, który będzie niezwykle prosty w obsłudze.

Realizacja ścian zieleni przez Proogród

Proogród ma już za sobą projekt takiej formy zieleni. Jej realizacja była dla nas niezwykle ekscytującym wyzwaniem. Nie możemy doczekać się efektu końcowego, gdy rośliny zaczną bujnie porastać konstrukcję. Tymczasem zamieszczamy zdjęcia z urządzania naszej zielonej ściany we wnętrzu i zachęcamy do bliższego zapoznania się z tematem zieleni w pomieszczeniach.

projektowanie ogrodów Białystok